Ana sayfa Ayın haberi ÜLKELER ARASI FİNANSAL BİLGİLERİN OTOMATİK PAYLAŞIMI

ÜLKELER ARASI FİNANSAL BİLGİLERİN OTOMATİK PAYLAŞIMI

2808
0
PAYLAŞ

YTB, Finansal Bilgilerin Karşılıklı Olarak Paylaşımına İlişkin 4 Dilde Bilgilendirici Video Hazırladı


Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan vatandaşları yakından ilgilendiren ülkeler arası finansal bilgilerin karşılıklı olarak otomatik paylaşımı konusuna ilişkin Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayınlamış olduğu rehber çerçevesinde 4 dilde bilgilendirici bir video hazırladı. 

Finansal bilgi paylaşımının gereği ve içeriğine ilişkin detaylı bilgilerin yer aldığı videoda vatandaşların merak ettikleri konular 5 soruda cevap buluyor. Almanca, İngilizce, Fransızca ve Türkçe olarak 5 sorudan oluşan videoda, bilgi paylaşımının neden ve hangi ülkelerle yapılacağından, kişiye ait hangi bilgilerin paylaşılacağına kadar yurt dışında yaşayan vatandaşların merak ettikleri bütün konular yer alıyor.
Videoda öncelikle finansal bilgilerin karşılıklı olarak otomatik paylaşımı konusunun Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından uluslararası vergisel iş birliği ve şeffaflığı amacıyla oluşturulan 136 ülkenin taraf olduğu küresel çaplı bir süreç olduğuna dikkat çekiliyor.
YTB Medya Koordinatörü sayın Abdullah Özbay tarafından Perfect Medya Grubu’na iletildiği şekliyle, vatandaşların finansal bilgilerin paylaşımına ilişkin bilmesi gereken detaylar ise hazırlanan videoda;

1 Otomatik Bilgi Paylaşımı Nedir?

2. Neden Otomatik Bilgi Paylaşımı Yapılmaktadır?

3. Hangi Ülkelerde Otomatik Bilgi Paylaşımı Yapılacaktır?

4. Otomatik Bilgi Paylaşımı Nasıl Yapılacaktır?

5. Otomatik Bilgi Paylaşımı Konusunda Hesap Sahibinin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar Nelerdir? soruları altında cevap buluyor.

Videolar aşağıdaki bağlantılardan takip edilebilir.

Türkçe

 

İngilizce

Fransızca

Almanca