Ana sayfa Haberler TTC COVID 19 ÖNLEM PLANI

TTC COVID 19 ÖNLEM PLANI

2914
0
PAYLAŞ

Dünyanın en gelişmiş toplu taşıma sistemlerinden biri olan TTC, hizmetlerinin kesintisiz devam edebilmesi amacıyla bir dizi önlemleri uygulamaya başlayacağını açıkladı.

COVID 19 salgını sebebiyle 25 Mart 2020 Salı gününden itibaren TTC hiçbir otobüsünde nakit para, bilet ya da jeton kabul etmeyecek. TTC çalışanlarını korumak amacıyla hareket güçlüğü yaşayanlar haricindeki tüm yolcuların otobüslerin arka kapısını kullanmaları gerekecek. TTC servislerini kullanmak isteyen yolcuların metro istasyonlarından Presto Card temin etmeleri gerekiyor.

Yolcuların operatörlerle temasının minimuma indirmek amacıyla hazırlanan tedbirler arasında transit geçişi sağlayan Transit biletlerinin de verilmeyecek olamsı var.

Bu kurallar hareket güçlüğü yaşayan yolculara hizmet veren Wheels Trans haricinde tüm otobüslerde geçerli olacak.

Her gün yaklaşık 400.000 seferin düzenlendiğini ve bu servislerin aksamaması için var güçleriyle çalıştıklarını hatırlatan TTC basın sözcüsü Stuart Green, yeni düzenlemenin hem operatörlerin hem de yolcuların sağlık güvenliği gözönüne alınarak yapıldığını söyledi.

TTC CEO’su Rick Leary ise toplu taşıma kullanımı oranında büyük bir düşüş olduğunu, bununla birlikte servislerine %90 oranında devam ettiklerini belirtti.

Leary aynı zamanda aylık, yıllık ve atomatik ödeme kapsamındaki TTC kartlarının iptal edilebileceğini ve herhangi bir ceza ödenmeyeceğini bildirdi.

TTC kartlarını iptal etmek için son gün 27 Mart 2020, 11:59 PM.

Güvenilir kaynaklardan sürekli güncellenen COVID 19 haberleri için

COVID 19 KANADA MART – NİSAN 2020