Ana sayfa Haberler ONTARIO’DA CUMHURİYET KUTLAMALARI

ONTARIO’DA CUMHURİYET KUTLAMALARI

3289
0
PAYLAŞ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 95. yıldönümü vesilesiyle Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun Kanada ve Türkiye’nin uluslararası politik, ekonomik, stratejik ve güvenlik alanlarında kolkola olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdiği kutlama mesajına ilaveten temsilciliklerimiz tarafından Ontario’nun birçok yerinde bayrak çekme törenleri ve resepsiyonlar düzenlendi.


TC Ottawa Büyükelçiliği tarafından düzenlenen resepsiyona eyalet temsilcilerinin yanısıra Göç, Mülteciler ve Vatandaşlık Bakanı Ahmed Hussen onur konuğu olarak katıldı.


TC Toronto Başkonsolosluğu tarafından 29 Ekim, Pazartesi akşamı Toronto’nun ilk ücretsiz halk okulunda düzenlenen resepsiyona ise yüzlerce konuk katıldı. TC Toronto Başkonsolosu Sayın Erdeniz Şen, başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere cumhuriyetimizi yaratan ve gelişmesine katkıda bulunanları saygıyla andığı konuşmasında herkesin Cumhuriyet Bayramını kutlarken, toplum üyelerimizin Kanada genelindeki başarılarından gurur duyduğunu sözlerine ekledi.


Şen’in konuşmasının ardından Türkü Bacı olarak anılan Brenna Maccrimnon sürpriz olarak kürsüye çıktı ve ukelele eşliğinde bir türkü seslendirdi.