Ana sayfa Haberler OCAK AYINDA ŞEHRİN BİRAZ DIŞINDA

OCAK AYINDA ŞEHRİN BİRAZ DIŞINDA

3213
0
PAYLAŞ

Bu ayı bir Ontario kış masalına çevirmek isterseniz, üzerinizi sıkı giyinin; yolculuğa çıkıyoruz.


Rice Lake
Adını kıyılarında yetişen yabani pirinçten alan Rice Lake, Peterborough ve Northumberland ilçeleri arasında bulunuyor. Resmedilmeye değer güzellikleriyle yaz- kış birbirinden ilgi çekici aktivitelere evsahipliği yapan gölde Ocak ayının en popüler sporu uçurtma sörfü. Snowkiting olarak da bilinen bu heyecan fırtınasını yaşamak için katedeceğiniz mesafe Toronto şehir merkezinden sadece 2 saat. Bir balıkçı cenneti olarak bilinen Rice Lake çevresinde küçük bir kulübe kiralayabilir ya da etraftaki kasabaları keşfe çıkabilirsiniz.


Lake Simcoe
Ice fishing? Kış ayları için kesinlikle doğru seçim. Lefroy, Sutton, Brechin, Cannington ya da Innisfil kasabaları, Lake Simcoe çevresinde buzun içinde sizin için önceden açılmış oyuklarda balık tutabileceğiniz yerlerden sadece bazıları. Toronto’dan yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan bu küçük kasabalarda donmuş gölün üzerinde ısıtma sistemi olan bir kabin kiralayabilir, hatta tuttuğunuz balıkları ya da yanınızda götüreceğiniz diğer yiyecekleri hemen oracıkta pişirerek aileniz ve dostlarınızla birlikte her anlamda lezzetli bir gün geçirebilirsiniz.

Wye Marsh
Kar ayakkabısıyla yürümek konusunda kısa bir ders aldıktan sonra, genelde halka açık olmayan Wye Marsh dolaylarında yaklaşık 4 kilometrelik bir doğa turu yapmak istiyorsanız, Ocak ayının son haftasonunu ajandanıza işaretleyin. Toronto’dan yaklaşık 1.5 saat mesafede bulunan Midland’da kılavuz eşliğinde doğal yaşamın izlerini sürebileceğiniz bu tur, heyecan verici ve bilgilendirici olduğu kadar son derece hesaplı.

Rideau Canal
UNESCO tarafından dünya mirası ilan edilen Rideau Canal aynı zamanda dünyanın en uzun buz pateni pisti. Ottawa’da bulunan kanalda buz pateni için gerekli araç gereçleri kiralamanın yanısıra 5 farklı noktada bulunan dinlenme alanlarında ateş başında sıcak içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz.


Elora Gorge
Donmuş bir şelaleye tırmanmak kadar heyecanlı birşey olamaz diyenler için Elora Gorge ideal adres. Toronto şehir merkezinden yaklaşık 1.5 saatlik mesafede bulunan Elora Gorge Tiffany Şelaleri’nde acemi dağcılar için grup ya da özel ders imkanından tırmanış malzemelerine kadar her türlü ihtiyaca cevap veriliyor.
Bir başka deyişle, kendinizi zirvede hissetmek için Everest’e tırmanmanıza gerek yok!

Kış geziniz Perfect olsun!