Ana sayfa Haberler MONTREAL’DE BİR EVİNİZ VAR

MONTREAL’DE BİR EVİNİZ VAR

3482
0
PAYLAŞ

Perfect Travel olarak bu ay Montreal’i ziyaret ettik.
Yıl boyunca son derece aktif bir sosyal yaşama sahip olan şehirde ev rahatlığında otel konforu sunan Parc Suites Hotel’de konakladık.
Otelin sahibi Turgay Demirdoğan ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbetimizde hem iş adamı olarak Kanada’daki başarılarını hem de otelde konaklamanın az bilinen püf noktaları üzerine konuştuk.
Kanada’ya ne zaman geldiniz?
Kanada’da ilk olarak 1999 yılında yatırımcı olarak Montreal’e geldim ve hep burada kaldım.
Gelir gelmez otelciliğe mi başladınız?
Hayır. Geldikten sonra ilk 2 yılımı hem İngilizce ve Fransızca öğrenmeye hem de buradaki işletmecilikle ilgili bilgilerimi geliştirmeye ayırdım. Sonra buranın en işlek caddelerinden biri olan St Dennis’de Boutique Orange isminde bir bayan giyim mağazası açtım. Türkiye’den yüksek kalite ürünler getirmeye başladım. Derken bir mağaza daha ve bir de toptan satış yeri açtım. Kendimi mağazalar arasında koştururken bulduğumda çok fazla çalıştığımı ve kendimi çok yıprattığımı farkettim. Hem iş hayatımda biraz dinlenmek hem de doğru bir yatırım yapmak için 2004 yılında bu binayı satın aldım. Aldığımda burası alt katında bir kahvaltı salonu olan 8 daireli bir apartmandı. Yeterince dinlenmiş olacağım ki bir süre sonra burayı otele çevirmeye karar verdim. Otelcilik ya da renovasyon alanında önceden bir deneyimim olmamasına rağmen, yaklaşık 1.5 senelik bir çalışmanın ardından, apartman dairelerini otel suitlerine dönüştürmeyi başardık. Parc Suites Hotel böylece 2006 Haziran’ında doğdu. 13 yıldır ekibimle birlikte turizm otelcilik sektöründe gururla hizmet sunuyorum.
Geleceğe dair hedefleriniz neler?
Tabi planlar, bir sonraki hedefler hiç bitmiyor. Şu andaki hedefim oteli büyütmek. Sahibi olduğum alana 24 oda daha ekleme iznimiz var. Şimdi bunun için gerekli adımları atıyorum.
Peki otelde mutlu bir konaklamanın püf noktaları nelerdir?
Güzel bir soru. Öncelikle bulduğunuz otel hakkında yapılan yorumları mutlaka kontrol etmelisiniz. TripAdvisor iyi bir kaynak. İkincisi ise özellikle Kanada içinde bir otele rezervasyon yaparken aracı kullanmak yerine otelle direkt olarak iletişime geçmelisiniz. Oteller üçüncü kişi ya da kurumlara komisyon ödemek durumunda kalmadıklarında bu size hizmet olarak döner. Sonuç olarak internetten alışveriş yapmak daha kolay gibi görünse de aldığınız hizmetle kıyasladığınızda direkt müşteri olmanın avantajı daha büyüktür. Daha iyi bir oda ya da çeşitli promosyonlar alabilirsiniz. Parc Suites Hotel olarak biz direkt müşterilerimize ücretsiz park hizmeti sunuyoruz. Montreal’de araç park etmenin ne kadar büyük bir sıkıntı olduğu düşünülürse bu oldukça önemli bir hizmet.

Temizliğe çok dikkat ediyoruz. Yataklarımızı ısmarlama yaptırdık. Düzenli aralıklarla oteli teftiş ettiriyorum ki mümkün olan en iyi hizmeti sunabilelim.

PARC SUITES HOTEL

Montreal’deki eviniz514 985 5656

3463 Park Ave,
Montreal, QC
H2X 2H6

www.parcsuites.com
Trip Advisor
Certificate of Excellence Ödüllü