Ana sayfa Röportajlar Dernekleri Tanıyalım KANADALI FENERBAHÇELİLERE KADIN BAŞKAN: ARZU AVŞAR

KANADALI FENERBAHÇELİLERE KADIN BAŞKAN: ARZU AVŞAR

3477
0
PAYLAŞ

Kanada Fenervahçeliler Derneği’nin Şubat ayından bu yana başkanlığını yapan Arzu Avşar’la bir röportaj yaptık.

Sizi tanıyabilir miyiz?
Merhaba, ismim Arzu Avsar. 2019 Haziran ayından beri Kanada Fenerbahçeliler Derneği Başkanıyım.
2012 yılında kurulan derneğimizin kurucu üyelerinden biri ve kuruluşundan Haziran ayına kadar da yönetim kurulu üyesi ve genel sekreteriydim. Aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübu kongre üyesiyim.
Derneğiniz hangi tarihten bu yana aktif hizmet veriyor?
2012 yilindan beri aktif olarak hizmet veriyor derneğimiz.


Fenerbahçe Kanada Derneği bugüne kadar neler yaptı?
Derneğimiz Kanada’daki tek spor kulübu derneği. Amacı da Kanada’daki Fenerbahçelilere ulaşmak, Türk spor ve sporcusunu desteklemek. Çalışmalarımızı da bu doğrultuda yapıyoruz.
5 yıldır yaptığımız balo ve etkinliklerlerden biraz bahsetmek isterim. İlk yıl düzenlenen Fenerbahçeliler Balosu’nun geliriyle Toronto’daki bir jimnastikçi sporcumuzun milli takım kampına katilabilmesi icin ihtiyaci olan mali yardım konusunda destek verdik.
Son 3 yıldır yapılan balo gelirleriyle ise Türkiye’deki Tohum Otizm Vakfı okulunun ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Örneğin okulun spor salonunu yaptık, birtakım tadilatını ve eksiklerini giderdik. Geçen yıl da otizmli bir öğrencimizin 1 yıllık burs ücretini karşıladık.
Ayrıca 2019 yılı itibariyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor bayramımızın 100.ncü yılı dolayısıyla düzenlediğimiz ve Toronto’daki derneklerimizin destek ve katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz muhteşem bir Gençlik Yürüyüşü yaptık. Derneklerimize ve şiz Radio Perfect ve Perfect Gazete’ye ve de Turkuaz TV’ye bu vesileyle tekrar teşekkur etmek istiyorum 19 Mayıs organizasyonuna verdiğiniz şahane destek için.
Geçen zaman boyunca karşılaştığınız zorluklar neler?
Sanırım buradaki tüm derneklerin zorlukları hemen hemen aynı: gençlere yeteri kadar ulaşamamak. Biz de bunun zorluğunu yaşıyoruz.


Sizin için bu dernekte görev yapmanın en mutluluk verici yanı nedir?
Çok güzel soru. Söylediğim gibi, biz spor kulübu derneğiyiz ve Fenerbahçe Spor Kulübüne bağlıyız. Türkiye’de de spor deyince akıllara önce futbol geliyor ne yazik ki. Son yıllarda yavaş yavaş değişiyor ama futbol daha çok erkek dünyasina ait bir konu olarak görülüyor. Bu dünyada bir dernekte görev yapmak ve sevdiğiniz camiaya hizmek edebilmek muhteşem bir duygu. Bu arada biraz da gururluyum açıkçası. Kendi kulübum dahil olmak üzere yanlış bilmiyorsam Türkiye’deki spor kulüpleri dernekleri başkanları arasında tek kadın başkanım. Bu da bizim derneğimizin eşitlik ilkesine gösterdiği hassasiyetten kaynaklanıyor. Bunun icin dernek üyelerimize de çok teşekkur ediyorum.


Tekrar tebrikler. Peki başkanlığınızın ilk yılı için planlarınız neler?
Teşekkürler. Bu yıldan başlamak üzere her yıl yapacağımız projeleri ve tarihlerini buradaki sivil toplum kuruluşları ve yönetim kurullarıyla Eylül ayı başında paylaşacağız. Böylece mümkün olduğu kadar diğer derneklerimizin organizasyonları ile bizim organizasyonlarımızın çakışmasını önlemiş olacağız.
Ayrıca daha önceki yıllarda olduğu gibi sizlerin katılımlarını ve desteklerini de bekliyoruz.
Teşekkür ederiz.