Ana sayfa Haberler HAYATINIZI DEĞİŞTİRMEK SİZİN ELİNİZDE

HAYATINIZI DEĞİŞTİRMEK SİZİN ELİNİZDE

867
0
PAYLAŞ

Merhaba Perfect Gazete okurları
Hayatınızın artık eskisi gibi renkli olmadığını mı düşünüyorsunuz?
Eğer öyle düşünüyorsanız belki de hayatı size renkli gösteren gözlüğünüzü değiştirme zamanınız gelmiştir.
Ne yapacağınızı ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız elbette güvendiğiniz yakınlarınıza sormalısınız. Çevrenizdeki bazı insanlar hayata bakış açınızı değiştirecek çok ciddi tavsiyeler verebilir.
Algınızı, düşünce sürecinizi ve karar verme becerilerinizi değiştirecek bu tavsiyeler aniden kendinizi bambaşka biri gibi hissetmenize sebep olabilir. En basit kelimeler bile hayatınızın üzerinde çok derin etkilere sahip olabilir. Böyle tavsiyelere bazen çok ihtiyaç duyarsınız.
Yaşamınıza yeniden keyif getirmek için benim size önerim hayata bakış açınızı değiştirmek için kendinize soru sormanız.

1- Yeniden başlayabilir miyim
İşinizi başlatmak için gerek duyduğunuz maddi ihtiyaçları veya bir sonraki büyük fikri düşünerek fikirlerinizi ertelemeyin. Yeni aldığınız kararlara bir şekilde başlayın. Kararlarınızı hayata geçirdiğinizde artık her şeyin değiştiğini hissedebilirsiniz. Yolunuza çıkan engelleri aşarak tüm fikirleriniz gerçekleştirmek için harekete geçin.

2- İkinci bir şans vermeye değer mi
İkinci şanslar çok rahatlatıcı olabilir. İlk seferiniz başarılı olmadıysa başarısızlığı kabul etmeyi öğrenin. Kendinize ikinci bir şans vermek çok iyi bir karar olabilir.
Hayatınızda yaşadığınız başarısızlıklar sizi üzmesin. Bu başarısızlıkları kabul ederek tekrar denediğinizde her şeyin yoluna girdiğini göreceksiniz. İstediğiniz şeyleri gerçekleştirmek için asla vazgeçmeyin. İlk denemenizde istediğiniz sonucu alamadıysanız umutsuzluğa kapılmayın. Başarana kadar kendinize bir şans tanıyın.

3- İşimi seviyor muyum
Para, herkesin hayatının önemli bir paçası haline geldi. Para kazanmak için de çok çalışmanız gerek. Ancak sadece para kazanmak için çalışmayın. Yaptığınız işi sevin.
Yalnızca size iyi para kazandırdığı için bir işe gitmeyin, ilgilendiğiniz bir şey yapın. Sevmediğiniz bir işi sırf para kazanmak için yapmaya çalıştığınızda kendinizi tükenmiş ve mutsuz hissedebilirsiniz. Eğer hala sevmediğiniz bir işte çalışıyorsanız daha fazla vaktinizi harcamadan yeni yollar arayın.

4- Affetmeli miyim
İçinizde birikmiş öfke ve kırgınlık olduğunda, kendinize hayal kırıklığı içinde yaşamaya zorluyor olabilirsiniz. Birini hatalarından dolayı bağışladığınızda, acı duygular yaşamadan gitmesine izin verebilir ve yolunuza devam edebilirsiniz.
Bu sebeple sosyal çevrenizde affedici olmak hayatınızı daha mutlu sürdürmenizi destekler. Yaşadığınız olumsuz şeyleri unutarak affetmeyi öğrenin. Böylece hayatınızı daha kolay sürdürebilirsiniz.

5- Büyümeye ve gelişmeye devam ediyor muyum
İnsanlar yaşamları boyunca büyümeye ve gelişmeye devam eder. Sözleriniz ve eylemleriniz kendinizi geliştirdikçe değişime uğrayabilir.

Nazik, cesur ve güçlüyseniz, sizi daha iyi bir insan yapan fırsatları ve fırsatları deneyimlemenize izin verirsiniz. Hayat boyu yeniliklere ve gelişimlere açık olarak yaşamınızı sürdürdüğünüzde her şeyin daha keyifli hale geldiğini göreceksiniz. Unutmayın ki siz geliştikçe yaşamınızdaki güzellikler de katlanarak artar.

6- İnsanlara onların bana davranmalarını istediğim gibi davranıyor muyum

Çevrenizdeki insanlardan nasıl bir davranış bekliyorsunuz? Eğer size karşı sürekli saygılı ve nazik olmalarını istiyorsanız aynı davranışları sizin de çevrenizdeki insanlara göstermeniz gerekir. İstediğiniz iletişimi daima diğer insanlara yansıtmalısınız. Bencil ve kabaysanız, başkalarının size karşı iyi olmasını beklemeyin.