Ana sayfa Haberler HASTANELER BİR KERE DAHA KİLİTLENDİ OPERASYONLAR İPTAL EDİLDİ

HASTANELER BİR KERE DAHA KİLİTLENDİ OPERASYONLAR İPTAL EDİLDİ

953
0
PAYLAŞ

Enfekte olan sağlık personeli sayısının hızla yükselmesi, hastanelerin bir kere daha kilitlenmesine sebep oldu.

Eyalet genelinde rekor sayıda sağlık personelinin enfekte olması, ameliyat ve diğer tıbbi operasyonların ertelenmesi ve iptal edilmesine yol açtı.
Ontario Bilim Kurulu tarafından hazırlanan rapora göre, günlük enfekte olan sağlık personeli sayısı, pandeminin başından bu yana gözlemlenen en yüksek rakamlarla aynı seviyede bulunuyor. Raporda dikkat çeken en önemli nokta ise söz konusu rakamın belirtilenden çok daha yüksek olma ihtimali oldu. Sağlık personelinin PCR testi yaptırma zorunluluğunun eyaletin tüm hastanelerinde uygulanmaması nedeniyle Omicron varyantı teşhisi konmuş sağlık personeli sayısı net olarak hesaplanamıyor.
Konuyla ilgili olarak London Health Sciences Centre (LHSC) yoğun bakım hekimlerinden Dr. Wael Haddara tarafından yapılan açıklamada an itibariyle hastanede sadece acil durumlara müdahale edilebildiği, ayakta tedavi ve acil olmayan ameliyatların ise ertelendiği belirtildi. Haddara, durumun kısa dönem için altından kalkılabilecek bir sorun olmasına rağmen, iki yılı aşkın bir süredir devam eden pandeminin sağlık personelini kırılma noktasına getirdiğini söyledi.