Ana sayfa Haberler BRITISH COLUMBIA KRİZ YÖNETİMİNDE EN BAŞARILI EYALET

BRITISH COLUMBIA KRİZ YÖNETİMİNDE EN BAŞARILI EYALET

1330
0
PAYLAŞ

Pandeminin başından bu yana yerinde kararlar alan ve hızlı hareket kabiliyeti gösteren British Columbia, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

NDP’li John Horgan yönetimindeki British Columbia’da halkın pandemiden gördüğü zararın asgari düzeye indirilmesi amacıyla yeni uygulamalar devreye girdi.
Eyalette ücretli hastalık izninin 5 güne çıkarılması 1 Ocak 2022, Cumartesi itibariyle onaylandı.
BC Çalışma Bakanı Harry Bains, Çalışma Standartları Yasası’nın güncellenmesiyle yaklaşık 1 milyon BC vatandaşının ücretli sağlık izninden yararlanmaya hak kazandığını açıkladı.
Bains, 90 gün ve üzerinde aynı işyerinde çalışmış bulunan kişilerin, 5 günlük ücretli hastalık izninden faydalanacakları yeni düzenlemenin özellikle yarı zamanlı çalışan ve düşük gelirli vatandaşların lehine olacak şekilde tasarlandığını söyledi.
Eyaletteki bir diğer yenilik ise karantina süresinin kısaltılması oldu. BC Kamu Sağlığı Kurumu Başkanı Dr Bonnie Henry, COVID 19 pozitif teşhis edilmekle birlikte hastalık belirtisi göstermeyen kişiler için karantina süresinin 5 gün olacağını açıkladı.
BC Eyalet Hükümeti Başkanı John Horgan, öğrencilerin pandemiden daha fazla zarar görmemeleri için çalışmalara aralıksız devam edildiğini açıkladı.
Okul öncesi ve sonrası çocuk bakımı hizmetinin günlük $10 olması için görüşmelerin devam ettiğini belirten Horgan, okulların yüzyüze eğitime geçmesinin ertelenmesine rağmen, yıl içinde 12 yaş ve altı çocukların toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanmaları üzerinde çalıştıklarını da açıkladı.