Ana sayfa Haberler Sağlık BADEM YAĞI MUCİZESİ

BADEM YAĞI MUCİZESİ

1104
0
PAYLAŞ

Hepimiz parlak, güçlü ve sağlıklı gözüken saçlara sahip olmak isteriz. Tatlı badem yağının saçlarınız için muhteşem bir kaynak olduğunu biliyor muydunuz?
Tatlı badem yağının saçta yarattığı mucizeler!
Ham badem bitkisinden üretilen badem yağı mucizesi çok eski tarihlerden beri biliniyor. Birçok alanda kullanılsa da en iyi cilt bakımı uygulamalarında mutlaka karşımıza çıkıyor.
Vitaminler, çinko, magnezyum ve kalsiyum bakımından zengin ve diğer yağlara oranla daha fazla tercih edilen badem yağı, acı ve tatlı olmak üzere iki çeşitten oluşuyor. Tatlı badem yağı, cilt ve saç bakımı uygulamalarında biçok faydası olan bir doğal bakım ürünüdür.
Az miktarda badem yağını doğrudan saç derinize sürmek, bölgedeki kan akışını arttırır ve kafanızdaki cilde güçlü antioksidanlar verir. İçerdiği omega-9 yağ asitleri , yüksek düzeyde protein ve E vitamini açısından zengin bir kaynak olan badem yağı saçlarınızda canlı ve sağlıklı bir görünüm yaratır.
Her cilde uygun mu?
Fındık alerjisi olan insanlar dışında her cilde uygundur. Alerjik bir reaksiyonunuz varsa mutlaka bir hekime danışmalısınız.

Badem yağının faydaları neler?
Badem yağı saçınızın hızlı uzamasına yardımcı olur.
Saç derisini tedavi eder.
Kırık saç tellerinin onarılmasına yardımcı olur.
Kepek sorununu çözer.
Saç derisindeki yara ve iltihaplanmayı önler.
Saç dökülmesini azaltır.

Badem Yağı Duştan Önce Saça Nasıl Uygulanır?
Duştan önce, saç yoğunluğunuza göre göre 2- 3 yemek kaşığı kadar badem yağı, saç diplerine yedirerek ve saç uçlarına sürülür. Bir bone yardımı ile saçlar kapatılır. En az 1 saat bu şekilde bekletilir , sonrasın şampuan kullanılarak saçlar yağdan arındırılır.

Badem Yağı Duş Sonrasında Nasıl Uygulanır?
Duştan hemen sonra saç telleri nemli iken, 3-5 damla badem yağını, saç uçlarına masaj yapılarak sürülür. Durulamaya ihtiyaç yoktur, bu şekilde günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Birkaç damla kullanıldığından saç tellerinin yağlanması gibi bir durum olmaz.
Badem Yağı Kirpiklere Uygulanır mı?
Yatmadan önce kirpiklerinize maskara aplikatörü yardımıyla uygulayacağınız badem yağı sayesinde daha uzun, daha kalın ve daha canlı kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Badem Yağı Kaşlara Uygulanır mı?
Kimyasal yöntemlere yönelmek yerine tatlı badem yağını kaşlara uygulamak dökülmüş veya gürleştirmek istediğiniz kaşlarınız için en güvenilir yöntemlerden biri olabilir. Biyolojik ve çevresel faktörler nedeniyle cansızlaşarak dökülen kaşları, tatlı badem yağının kıl köklerini güçlendirme etkisi sayesinde eskisinden daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.