Ana sayfa Haberler ANADOLU HALK OYUNCULARI VE EZGİ MÜZİK GRUBU 38. YILLARINI KUTLADILAR

ANADOLU HALK OYUNCULARI VE EZGİ MÜZİK GRUBU 38. YILLARINI KUTLADILAR

3243
0
PAYLAŞ

Anadolu Halk Oyuncuları ve Ezgi Müzik Grubu tarafından bu yıl 38. kez düzenlenen yıllık kaynak yaratma yemeği 30 Mart 2019, Cumartesi akşamı Qssis Banquet Hall binasında gerçekleşti.

Kanada’da 1982 yılından beri halk dansları ve müziğinin korunması, yaşatılması ve aktarılması amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Anadolu Halk Oyuncuları ve Ezgi Halk Müziği Grubu bu yıl da bir yemek ve gösteri etkinliğiyle sevenleriyle buluştu. Gece, başkan Bora İnceoğlu’nun açılış konuşması ve destekleyenlere teşekkürleriyle başladı.

Etkinliğe TC Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen başta olmak üzere, aralarında toplumun ileri gelenleri ve diğer dernek temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 200 misafir katıldı.
Etkinlikte ilk olarak sahne alan Anadolu Halk Oyuncuları ekibi folklor gösterisi sundu. Ezgi Halk Müziği Grubu ise, gecede sezon boyunca hazırlandıkları birbirinden güzel türküleri izleyicilerle buluşturdu. Canlı performansların ardından Aygün Mammodova ve ekibi de misafirlere keyifli dakikalar yaşattılar.

 
Radio Perfect ve Perfect Gazete’nin medya sponsorları arasında bulunduğu etkinlik gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.